Ana sayfa Haberler Atletizm DÜNYANIN EN İYİSİ BİZİZ

DÜNYANIN EN İYİSİ BİZİZ

Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Mecid Çetinkaya, “6 branşta 1500 sporcuyla uluslararası alanda da başarılar kazanıyoruz. Dünyanın en iyi ilçe takımı biziz. Üsküdar gibisi yok” şeklinde konuştu.

Atletizmde Avrupa şampiyonu olana Alamitu Bekele’nin takımı Üsküdar Belediyespor, son döneme damgasını vuran kulüplerimizden birisi… Kulübün başkanlığını yapan Mecid Çetinkaya, 2010-11 sezonu için iddialı konuşurken, “Faaliyet gösterdiğimiz tüm branşlarda 1 numara olacağız” dedi. Atletizm, hentbol, judo, karate, tekvando ve yeni faaliyete geçen güreşte 1500 sporcuyu bünyesinde barındıran kulübün en büyük hedefinin olimpiyatta altın madalya kazanacak sporcu yetiştirmek olduğunu ifade eden Çetinkaya, “Kulüp olarak en büyük hayalimiz olimpiyat. Biz önce hayal ediyoruz. Sonrasında da bu hayalimizi gerçekleştirmek için bıkmadan usanmadan çalışıyoruz. Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü ve dolayısıyla Üsküdar halkı için gece 03.00’lere kadar toplantılar yapıyoruz. Sporcularımızın daha başarılı olması ve sorunlarının çözümü için proje üretiyoruz. Onlara daha iyi çalışabilecekleri ortam sağlıyoruz” diye konuştu.
Üsküdar’daki 20 okul ile sürekli irtibat halinde olduklarını ve 21 amatör futbol kulübüne de destek verdiklerini sözlerine ekleyen Mecid Çetinkaya şöyle devam etti: “Üsküdar’ı iki bölgeye ayırdık. Bu bölgelerde atletizm ve hentbol branşlarında sporcuları kulübümüze kazandırıyoruz. Hentbolde geçtiğimiz sezonu, son maçımızı kaybederek ikinci sırada tamamladık.

PİLOT TAKIMIMIZ EMNİYETGÜCÜ


Atletizmde ise büyük başarılar kazandık. Atletimiz Alemitu Bekele, Avrupa şampiyonu oldu. Ben de gençliğimde atletizm yaptığım için bu sporu çok seviyorum. Bu yüzden ilçemizin gençlerini spora, özellikle de atletizme yönlendikmek istiyorum. Hentbolda bu sezon yerli ağırlıklı bir kadro ile mücadele etme kararı aldık. Dışarıdan pek fazla transfer yapmadık. Buna rağmen gücümüzden pek fazla bir şey kaybetmedik. Bunun dışında pilot takımımız Emniyetgücü de bizimle birlikte Süper Lig’de mücadele ediyor. Orada da genç sporcularımız tecrübe kazanıyor.
Atletizmde kazandığımız başarılarla Türk atletizmine yeni bir heyecan ve ivme kazandırdı. Alt yapıda kurmuş olduğumuz sistem ve porojelerle takımlarımız alt yaş gruplarında Türkiye’nin bir numarası oldu. Rakiplerimiz Fenerbahçe ve Enka il dışından sporcular transfer ederek başarılar kazanmasına rağmen, biz sadece Üsküdar ve çevresinden sporcularla mücadele ettiğimiz birçok kategoride Enka ve Fenerbahçe’nin önündeyiz. Bayan Kros takımımızın Türkiye ve Avrupa’da rakibi yok. Alemitu kulübümüzün sistemi için güzel bir örnek. Biz onu sıfırdan yetiştirdik. Kulübümüze ilk geldiğinde ülkesine dönmeyi düşünüyordu. Ona yatırım yaptık, çalıştırdık, beraber hayal ettik ve başardık. Alemitu’nun dışında 1500’de Avrupa beşincisi olan Aslı Çakır, Dünya Gençler Şampiyonası’nda yarı final koşan, 110 engellide Balkan rekortmeni olan Batuhan Buğra Eruygun, Yıldızlar Olimpiyatları’nda 6. sırayı alan Toros Pilikoğlu, 5 binde Avrupa yedincisi olan Ozan Demir, ciritte 50 metre atıp Türkiye şampiyonu olan Selene Durna da atletizmde ses getirebilecek sporcular. 2008 Olimpiyatları’nda kulübümüzden 4 sporcu vardı. 2012’de hedefimiz 8 sporcu göndermek” En büyük eksiklerini kulübe ait bir salon olmaması olarak gösteren Çetinkaya, “Bunun için de çalışmalarımız sürüyor. Şu anda salon salon dolaşıyoruz. Özellikle hentbol takımımız bir salonumuzun olması halinde Avrupa’da bile adından söz ettirecek seviyeye gelecek. Devletin ödül yönetmeliğinde de bazı değişiklikler yapılmalı ve başarılı sporcuların yetiştiği kulüpler desteklenmeli. Başarılı sporcular yetiştirecek kulüpler teşvik edilmeli” ifadesini kullandı.