Ana sayfa Haberler ÜSKÜDAR TAHKİM REZALETİNE BOYUN EĞMEDİ

ÜSKÜDAR TAHKİM REZALETİNE BOYUN EĞMEDİ

Hentbol tarihinde böyle bir maç oynanmadı. Üsküdar Belediyesi, sahada kazandıkları maçın yeniden oynanmasını protesto etmek amacıyla genç oyuncularla sahaya çıkınca, ortaya basketbol maçlarında görülen bir sonuç çıktı. Neredeyse her atak gol oldu: 60-18. Yaşları 14-15 olan 8 kıza karşılık çoğu milli 15 yetişkinle mücadele veren Antalya Muratpaşa Belediyespor, farklı galibiyetle finale adını yazdırıp, Maliye Milli Piyango´nun rakibi oldu.

Muratpaşa´dan sık rotasyon

Daha önce 2 maçta da berabere kaldıkları için 3. maç için tarafsız sahada; Anadolu Üniv.Salonu´nda karşı karşıya gelen rakiplerden Muratpaşa Bld sahaya 15, buna karşılık Üsküdar Bld ise yaşları 14-15 olan 8 sporcu ile çıktı. Bir yedek kaleciye karşılık 6 sporcu yedeksiz nefes almadan mücadele ederken, rakipleri sık sık oyuncu değiştirdi.

Kızların çabası parmak ısırttı

Muratpaşa Belediye´nin hemen hemen her atağı gol olurken, Üsküdar Belediye´nin kızları farklı yenildiler; ama zaman zaman dişe diş de mücadele ederek parmak ısırttılar. Ablalarına 18 gol attılar. Bazı seyirciler dayanamadılar, “Küçük çocuklar… Ablalarına nasıl da goller atıyorlar” diye bağırdılar.

Tribünden 45 kişi izledi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi BESYO Spor Salonu´nda oynanan maçı sadece 45 seyirci izledi. Bunlardan 15´i Antalya´dan geldi.

Her seyirciye 1 polis

İki takımın daha önceki maçları yüksek tansiyonda geçtiği için Eskişehir polisi geniş bir güvenlik ağı oluşturdu. Çevik kuvvetten bir polis, “Kaç kişisiniz?” sorusunu “Her seyirciye 1 polis ” diye yanıtladı.

8 kıza 100´er lira prim

Üsküdar Belediyespor yönetimi, çoğu milli takım oyuncusu olan rakipleri Antalya Muratpaşa Belediyesi´ne karşı korkmadan mücadele eden takımlarını iyi temsil ettikleri için 8 kıza 100´er liradan toplam 800 lira prim verdi.

Golü masada yedik!

Üsküdar Belediyespor kızları, Antalya Muratpaşa Belediyesi karşılaşmasına ellerinde “Maç sahada kazanılır” pankartı ile çıktı. Üsküdar Belediyeli taraftarların, tribüne “Golü masada yedik” yazılı pankart asması dikkatlerden kaçmadı.