Ana sayfa Haberler Atletizm ÜSKÜDAR’IN “EN”LERİ BELLİ OLDU

ÜSKÜDAR’IN “EN”LERİ BELLİ OLDU

Üsküdar Belediye Başkanlığı´nın ´´Toplumda Sporu Tabana Yayma ve Geliştirme Projesi´´ kapsamında Üsküdar’da bulunan ilköğretim okullarında atletizm sporunu sevdirme, rekabet duygusunu hissettirme, sosyalleşme, iletişim kurma, becerilerini fark etmelerini sağlama düşüncesi ile atletizm dalında düzenlemiş olduğu ´´Üsküdar Enlerini Arıyor” atletizm ligi yarışmasının final müsabakaları Burhan Felek 50. Yıl Spor Salonu´nda yapıldı.

Üsküdar´daki 64 ilköğretim okulunda okuyan yaklaşık 70 bin öğrencinin sportif olarak taranmasını müteakip, sürat, güç, dayanıklılık ve reaksiyon süreleri test edilerek belirlenen 298’i erkek, 281’i kız toplam 579 yetenekli sporcu, Üsküdar’ın “En hızlısı”, “En dayanıklısı” ve “En güçlüsü” olabilmek için yarıştı.

Olimpiyat Şampiyonu Atletimiz Aslı Çakır Alptekin ile eşi ve antrenörü İhsan Alptekin’in de onur konuğu olarak katıldığı müsabakalarda dereceye giren sporculara ödülleri; İstanbul İl Gençlik Spor Müdürü Numan Güzey, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin ile Aslı Çakır Alptekin ve İhsan Alptekin tarafından verildi.

Seçilen minik sporcular tıpkı Olimpiyatlarda ülkemize ilk kez altın madalya kazandıran Üsküdar Belediyesi sporcusu Aslı Çakır gibi Türk atletizmine kazandırılmak üzere eğitmenler gözetiminde yetiştirilecek.

Final yarışmaları sonrası bir açıklama yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, belediye olarak Sporu Tabana Yayma Projesine büyük önem verdiklerini, yapılan çalışma ve araştırmalar sonrası geleceğin yeni Aslı Çakır’larını aradıklarını, bunun da ilk adımı olarak “Üsküdar Enlerini Arıyor” etkinliğini düzenlediklerini ifade etti.