Ana sayfa Haberler Atletizm KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURU

Sporcumuz olmasından onur duyduğumuz, Olimpiyat şampiyonu atletimiz Aslı Çakır Alptekin  ülkemize büyük mutluluklar yaşatarak kalpleri feth etmiş, sportif başarıları ve özel hayatı ile milyonlarca genç kızımızın rol modeli olarak benimsediği çok kıymetli bir evladımızdır.

Aslı Çakır Alptekin hakkında 22.03.2013 günü bazı medya organlarında yayınlanan ve kendisinin doping yaptığı ile ilgili haberler bizleri çok derinden üzmüştür.Aslı kızımızın doping yaptığını yazmak,bunu haberleştirmek en hafifinden bilgisizlik veya insafsızlıktır.

Gerek Avrupa şampiyonluğundan gerekse Olimpiyat şampiyonluğundan sonra yapılan tüm doping testlerinden geçmiş Aslı Çakır Alptekin’e karşı bazı odakların sürdürdüğü bu karalama kampanyasını şiddetle kınadığımızı kamuoyuna duyururuz.
Bilgisizlikten ya da maksatlı şekilde ama neden yapıldığını anlayamadığımız bu haberlerin ardından aynı gün öğle saatlerinde “Aslı Çakır Alptekin’in ismi verildiği tesislerden kaldırılıyor” içeriği ile çıkan yalan haberlerden sonra  bu dezenformasyonun kasıtlı olarak yapıldığı konusunda düşüncemiz maalesef pekişmiştir.
2020 Olimpiyat Oyunları adaylık sürecimizin en kritik günleri arifesinde kimlerin,neden,ne için ve ne pahasına yaptığını bilemediğimiz fakat ülkemizi olimpiyat yolunda zor duruma düşürmek adına Aslı üzerinden kurgulanan bir ‘linç’ teşebbüsünün hem medyamızın büyük bölümünde,hem Türk halkı nezninde tepki ile karşılandığını görmek hem Aslı’yı hem bizleri çok duygulandırmıştır.
Aslı Çakır Alptekin’e karşı yapılan bu insafsızlıkların onu seven milyonlar adına takipçisi olacağımızı hatırlatarak, bu yolda Aslı’yı yalnız bırakmayan Türk Spor Medyasının büyük çoğunluğuna ve elbette halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkanı


Mecit ÇETİNKAYA