Ana sayfa Haberler Atletizm ÜSKÜDAR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ AVRUPA ŞAMPİYONU

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ AVRUPA ŞAMPİYONU

Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası, 1 Şubat 2015 tarihinde İspanya´nın Guadalajara şehrinde yapıldı. Şampiyonada Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Büyük Bayanlar Klasmanı´nda Avrupa Şampiyonu oldu.

Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası bu yıl İspanya´nın Guadalajara şehrinde yapıldı. Şampiyonaya 23 ülkeden toplam 60 takım ve 42 kulüp katılırken Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Büyük Bayanlar´da 1.´ci olarak ülkemize büyük bir gurur daha yaşattı.

Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Kemal Akar, Adem Kaan Pehlivan başta olmak üzere çok sayıda kulüp yöneticisi ve Üsküdarlılar başarıyı paylaşmak ve destek vermek için İspanya´ya gitti.

Finallerde al yıldızlı bayrağımızı göndere çektirerek milli marşımızın okunmasını sağlayan başarılı sporcularımızı başta Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen ve Kulüp Başkanımız Mecit Çetinkaya ve yönetim kurulu üyelerimiz tebrik ettiler.

Şampiyon olan sporcularımız ise yaşadıkları heyecan ve duyguyu ifade etmekte zorlandı. Şampiyon sporcularımıza ödüllerini Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen verdi.

ÖDÜLLER BAŞKAN TÜRKMEN´DEN

Şampiyonada 1.´ci Üsküdar Belediyesi Spor Kulübümüz, 2.´ci İspanya´nın Bilbao ve 3.´cü İngiltere´den AF and D takımı oldu. Takımlar ödüllerini Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen´den aldılar.