Ana sayfa Haberler 2014-2015 BAYANLAR SÜPER GENÇLER LİGİ ŞAMPİYONU; ÜSKÜDAR

2014-2015 BAYANLAR SÜPER GENÇLER LİGİ ŞAMPİYONU; ÜSKÜDAR

2014-2015 sezonu Bayanlar Süper Gençler Ligi Şampiyonu Üsküdar Belediyesi oldu.

2-5 Şubat 2015 tarihleri arasında Ankara THF Spor Salonunda yapılan Bayanlar Süper Gençler Ligi 2. bölüm müsabakaları sona erdi.

Üsküdar Belediyesi oynadığı 9 maçta 16 puan toplayarak, ligi lider bitirdi ve şampiyonluğa ulaştı. Ligi ikinci olarak Muratpaşa Belediyesi takımı 15 puanla bitirirken, üçüncü sırada 1907 Kanarya takımı 14 puanla yer aldı.

Süper Gençler Liginde alınan puanların %10´u, kulüplerin A takımlarının puanlarına eklenecek.

Günün son maçında Üsküdar Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi´ni 41-24 mağlup ederken, maçın ardından kupa töreni düzenlendi.

Ligi üçüncü bitiren 1907 Kanaryaspor takımına madalyalarını THF spor salonu tesis sorumlusu Mehmet Önder takdim etti. İkinci olan Muratpaşa Belediyespor takımına madalyalarını A Milli erkek Hentbol Takımını Teknik Direktörü Adnan Öztürk verdi.

Şampiyon olan Üsküdar Belediyesi takımına madalyalarını MHK Başkanı Barbaros Yılmaz ve Doğa Kolejleri spor koordinatörü Tunç Dağal verirken, kupayı takıma Yılmaz takdim etti.

2014-2015 sezonu Bayanlar Süper Gençler Ligi Şampiyonu Üsküdar Belediyesi oldu.

ŞAMPİYONLUK A TAKIMA BÜYÜK AVANTAJ SAĞLAYACAK

Üsküdar Belediyesi´nin teknik sorumluları Serkan İnci, Emrah Elfidan ve Handan Turan yaptıkları açıklamada, turnuvada 4 maçta 4 galibiyet alarak büyük bir başarıya imza attıklarını ifade belirterek, ´´kazanılan bu şampiyonluğun süper ligde mücadele eden A takımın puanına 1.6 puan daha eklenmesi olarak katkı sağlayacak. Süper ligde herhangi bir puan eşitliği olması durumunda Üsküdar Belediyespor´a çok büyük avantaj sağlayacak.´´ dediler.

Şampiyon olan Üsküdar Belediyespor´un kadrosunda yer alan oyuncular ise şöyle;

Buket Yılmaz, Esra Ege, Sinem Vatan, Merve Durdu, Deniz Durmuş, Meltem Arslan, Rabia Öz, Kübra Sarıkaya, Cumhuriye Hodzic, Zümrüt Berber ve Şeyma Kahraman.