Ana sayfa Haberler Atletizm BAŞKAN TÜRKMEN ÜSKÜDAR´IN SULTANLARINI ÖDÜLLENDİRDİ

BAŞKAN TÜRKMEN ÜSKÜDAR´IN SULTANLARINI ÖDÜLLENDİRDİ

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Avrupa Kulüpler Atletizm Kros Şampiyonası´nda birinci olan Üsküdar Belediyesi Bayan Kros Takımı sporcularını ödüllendirildi.

Üsküdar Belediyesi Nikah Salonu Sosyal Tesisleri´nde gerçekleştirilen törende Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; Burcu Büyükbezgin, Sevilay Eytemiş, Özlem Kaya, Bahar Doğan, Tuğba Güvenç, Kenya asıllı Irene Chepet Cheptai ve antrenör Aytaç Özbakır´dan oluşan Üsküdar Belediyesi Bayan Kros Takımı sporcularına toplam 50 bin liralık çek verdi.

Törende konuşan Başkan Hilmi Türkmen, hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını belirterek, ´´Mutlaka bütün işlerin altında yatan bir gerçek vardır. Bu sonuç bir çalışmanın, azmin ve gayretin sonucudur. Üsküdar´da gelenek devam ediyor. Şampiyonaya 6 kez katıldık ve 5´inde şampiyon olduk´´ dedi.

Üsküdar Belediyesi olarak tarih, kültür, belediye şehri üzerinde yaşadıklarını kaydeden Başkan Türkmen, ´´Özellikle son 10 yılda Üsküdar´ın kültür şehri unvanına spor, sağlık ve şampiyonlar şehri unvanını da ekledik´´ diye konuştu.

Salon sporlarını tabana yayma anlayışıyla bazı çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan Türkmen, ´´Spor kulübümüzde her branşta iddialıyız. Kulübümüze yeni branşlar ekleyeceğiz. Yeni tesisler yapacağız. Yüzme ve güreşte de iddialı kulüplerden biri olmak istiyoruz´´ dedi.

2015 yılında uluslararası ilk kupayı Üsküdar Belediyesi Bayan Kros Takımının kazandırdığını belirten Başkan Hilmi Türkmen, ´´Bu pırıl pırıl kızlarımız sadece bizlerin değil Türkiye´nin de gururları´´ dedi.

Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdarlı gençlerin sporla tanışmasını istediklerini ve bu şekilde sağlıklı, ahlaklı olmalarını arzuladıklarını dile getirdi.

Kupaları ve şampiyonlukları önemsediklerini belirten Başkan Türkmen, ´´Üsküdar´daki bütün gençlerin spor yapmasını istiyoruz. Maddi ödülün çok kıymeti yok. Manevi anlamda psikolojik tatmin, haz en önemlisidir. Üsküdar insanına olan örnek davranıştır´´ ifadelerini kullandı.

Başkan Türkmen, 2016´ta yapılacak Avrupa Kulüpler Atletizm Kros Şampiyonası için Kastamonu ile birlikte İstanbul´un da aday olduklarını söyledi.

Bu konudaki başvuruyu yaptıklarını anlatan Başkan Türkmen, bu ayın sonunda organizasyona ev sahipliği yapacak şehrin belli olacağını sözlerine ekledi.

MECİT ÇETİNKAYA, ´´BİZ BU HEGEMONYAYI YIKTIK´´

Üsküdar Belediyespor Başkanı Mecit Çetinkaya ise İspanya´daki şampiyonada genç bir ekiple mücadele ederek şampiyonluğa ulaştıklarını dile getirdi.

Sporcuların kendilerine unutamayacakları mutluluk yaşattığını anlatan Çetinkaya, ´´Bu organizasyona 5 yıldır katılıyoruz. İspanyol ve Portekizlilerin hegemonyası altındaydı. Biz bu hegemonyayı elde ettiğimiz şampiyonluklarla birlikte yıktık´´ diye konuştu.

Konuşmalar sonrası Başkan Hilmi Türkmen, sporculara ödül olarak 50 bin TL´lik hediye çekini takdim etti.