Ana sayfa Haberler Atletizm BAŞKANIMIZDAN AVRUPA ŞAMPİYONLARIMIZA ÖDÜL

BAŞKANIMIZDAN AVRUPA ŞAMPİYONLARIMIZA ÖDÜL

Kastamonu’nun Kadı Dağı’nda düzenlenen Avrupa Kulüpler Atletizm Kros Şampiyonasında, 5’inci kez Avrupa Şampiyonluğuna ulaşan sporcular için gece düzenlendi.Üsküdar Belediyesi Nikah Sarayı Sosyal Tesislerinde yapılan ödül törenine; Üsküdar Kaymakamı Sn. Mustafa Güler, Başkanımız Sn. Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sn. Halit Hızır, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Sn. Erdoğan Altan, sporcular ve sporcuların aileleri katıldı.

Fransa, Portekiz, İspanya ve İsviçre’den yarışa katılan takımların arasından sıyrılarak beşinci kez mutlu sona ulaşan Üsküdar’ın sultanlarının büyük başarısı ödüllendirildi.
Sporcuları tebrik eden Başkanımız Sn. Hilmi Türkmen, “Üsküdar, Türkiye’yi bu sahada başarıyla ama gerçekten ciddi bir başarıyla temsil etmenin mutluluğunu ve bahtiyarlığını bütün ülkeye yaşatmış durumda. Hele bugünlerde böyle sevinmeye mutlu olmaya birbirimizin başarısını tebrik etmeye doğrusu çok ama çok ihtiyacımız var. Malum çok sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sıkıntılar arasında kızlarımızın bu başarısı hepimiz için ayrı bir mutluluk oldu. Kendilerini huzurlarınızda tebrik ediyorum. Başarıların devamını diliyorum” dedi.
“GENÇLER İÇİN SPOR İYİ BİR ARKADAŞTIR”
Başkanımız Sn. Hilmi Türkmen, spora yaptıkları yatırımları anlatarak, “Üsküdar Belediyesi olarak özellikle altını çizerek ifade etmek istediğimiz bir politikamız var. Sporu tabana yayma politikası. Gerçekten gerek ilköğretim, ortaokul ve liselerde gerek spor kulüplerimiz bunlara destek olma babında bu sporu tabana yayma anlayışımızda hamdolsun diğer belediyelere diğer bazı kamu kuruluşlarına göre gerçekten önde gidiyoruz. Gençler için spor iyi bir arkadaştır, eğitim iyi bir arkadaştır. İş iyi bir arkadaştır. Dolayısıyla bu gençlerimiz, çocuklarımız mutlaka birileriyle bir şeyle arkadaş olmak durumunda. Arzu ediyoruz ki iyi işlerle, iyi insanlarla, iyi çevrelerle buluşsun ve arkadaş olsunlar” şeklinde konuştu.