Özel Eğitim / Engelliler Yaz Spor Okulu Başladı
2010-2011 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nin geçtiğimiz hafta sona ermesinin ardından öğrenciler yaz tatiline girerken, Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Engelliler Yaz Spor Okulu’nda eğitim alacak engellilerin eğitimi yeni başladı.
 
20 Haziran ile 28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yaz Spor Okulu’na otizmli, zihinsel, görme ve bedensel engelli çocuk ve gençlerden oluşan 138 engelli öğrenci katılıyor. Üsküdar Cumhuriyet Ticaret ve Meslek Lisesi Spor Salonu’nda başlayan 2. Yaz Spor Okulu’nun açılış törenine AK Parti Ä°stanbul Milletvekilleri Ä°smet Uçma, Metin Külünk ve Belma Satır dışında Gençlik ve Spor Ä°l Müdürü Tamer Taşpınar ile Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya vekâleten Başkan Yardımcıları katıldı.

Title #0
 
AK Parti Ä°stanbul Milletvekili Metin Külünk açılışta engelli çocukların ailelerine hitaben yaptığı konuşmada, Anadolu topraklarının güçlülüğüne manen destek verdikleri için büyük bir hizmet gerçekleştirdiklerini, her gün o evlatlarımızın sabahtan akşama uykusunda, uyku olmayan anında onlarla bütünleşerek bu toprakların geleceğine hizmet ettiklerini, AK Parti olarak kendilerinin de engelli çocuklara ve ailelerine hizmet etmekle yükümlü olduklarını, hükümetin ustalık döneminde engellilere yönelik çok daha geniş kapsamlı ve etkin çalışmalar gerçekleştireceklerini belirtti.

Title #0
 
Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu ise yaptığı konuşmada, Üsküdar Belediyesi’nin engellilere yönelik olarak hizmet veren Rehabilitasyon Merkezini ilk açan belediyelerden biri olduğunu ifade ederken, engellilere yönelik engellerin ortadan kalkması için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini ve bu konuda yaptıkları çalışmalarla çıtayı giderek yükselttiklerinin altını çizdi. Şenbabaoğlu ayrıca Türk milletinin paylaşmayı, yardımlaşmayı, kardeşliği bir arada yaşamanın en temel unsuru sayan bir medeniyete sahip olduğunu, dertlerin paylaşıldıkça hafiflediğini, hayatımızı kısıtlayan engelleri ancak sevgiyle, samimiyetle ve elbirliğiyle kaldırabileceğinin altını çizdi.
 
2. Geleneksel Engelliler Yaz Spor Okulu’nda engelli çocukların kuvvet, dayanıklılık, hız, esneklik, vücut koordinasyonu, denge, el ve göz koordinasyonu, el ve ayak koordinasyonu, dönme, çömelme, kalkma, dikkat ve hafızalarını geliştirmeye yönelik faaliyetler gerçekleştirilecek. Çalışmalar, bireysel, beş ve on kişilik gruplar halinde çocukların engel gruplarına göre basitten zora doğru yapılacak.

Title #0
Engelliler Yaz Spor Okulu, 28 Temmuz’da eğitime katılan engelliler ile ailelerine yönelik olarak düzenlenecek yat gezisi ve sertifika töreni ile sona erecek.

 


Kulüpten Duyurular

Türk Dünyası Minderde Buluştu

Mayıs ayı süresince Bilek Güreşi?nde 2 Avrupa Şampiyonu çıkaran, hentbolda Türkiye Bayanlar Süper Ligi?nde şampiyonluğa ulaşan, atletizm takımı sporcusu Bahar Doğan ile 19 Mayıs Yarı Maratonu?nda zirveye çıkan Üsküdar Bele

Üsküdarlı Bekele Diamond League de 13. Oldu

Milli atlet Almitu Bekele Degfa, Elmas Ligin (Diamond League) beşinci ayağı olan Oslo Grand Prixsinde bayanlar 5000 metre yarışında 13üncülükte kaldı.
Facebook Grubumuz
 
Foto Galeriden
Bize Ulaşın
Hızlı İletişim
  • Telefon
    0216 341 05 11
  • Fax
    0216 341 05 11
  • Adres
    Hakimiyet-i Milliye Cad. Vedat Kancal İş Merkezi No:158 Kat:3 Ofis No:107

Tüm Hakları Saklıdır © 2011 - Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü