Hentbol / Üsküdar Tahkimin Rezaletine Boyun Eğmedi

HENTBOL tarihinde böyle bir maç oynanmadı. Üsküdar Belediyesi, sahada kazandıkları maçın yeniden oynanmasını protesto etmek amacıyla genç oyuncularla sahaya çıkınca, ortaya basketbol maçlarında görülen bir sonuç çıktı. Neredeyse her atak gol oldu: 60-18. Yaşları 14-15 olan 8 kıza karşılık çoğu milli 15 yetişkinle mücadele veren Antalya Muratpaşa Belediyespor, farklı galibiyetle finale adını yazdırıp, Maliye Milli Piyango´nun rakibi oldu.

Muratpaşa´dan sık rotasyon

Daha önce 2 maçta da berabere kaldıkları için 3. maç için tarafsız sahada; Anadolu Üniv.Salonu´nda karşı karşıya gelen rakiplerden Muratpaşa Bld sahaya 15, buna karşılık Üsküdar Bld ise yaşları 14-15 olan 8 sporcu ile çıktı. Bir yedek kaleciye karşılık 6 sporcu yedeksiz nefes almadan mücadele ederken, rakipleri sık sık oyuncu değiştirdi.

Kızların çabası parmak ısırttı

Muratpaşa Belediye´nin hemen hemen her atağı gol olurken, Üsküdar Belediye´nin kızları farklı yenildiler; ama zaman zaman dişe diş de mücadele ederek parmak ısırttılar. Ablalarına 18 gol attılar. Bazı seyirciler dayanamadılar, "Küçük çocuklar… Ablalarına nasıl da goller atıyorlar" diye bağırdılar.

Tribünden 45 kişi izledi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi BESYO Spor Salonu´nda oynanan maçı sadece 45 seyirci izledi. Bunlardan 15´i Antalya´dan geldi.

Her seyirciye 1 polis

Ä°ki takımın daha önceki maçları yüksek tansiyonda geçtiği için Eskişehir polisi geniş bir güvenlik ağı oluşturdu. Çevik kuvvetten bir polis, "Kaç kişisiniz?" sorusunu "Her seyirciye 1 polis " diye yanıtladı.

8 kıza 100´er lira prim

Üsküdar Belediyespor yönetimi, çoğu milli takım oyuncusu olan rakipleri Antalya Muratpaşa Belediyesi´ne karşı korkmadan mücadele eden takımlarını iyi temsil ettikleri için 8 kıza 100´er liradan toplam 800 lira prim verdi.

Golü masada yedik!

Üsküdar Belediyespor kızları, Antalya Muratpaşa Belediyesi karşılaşmasına ellerinde "Maç sahada kazanılır" pankartı ile çıktı. Üsküdar Belediyeli taraftarların, tribüne "Golü masada yedik" yazılı pankart asması dikkatlerden kaçmadı.

Kulüpten Duyurular

Türk Dünyası Minderde Buluştu

Mayıs ayı süresince Bilek Güreşi?nde 2 Avrupa Şampiyonu çıkaran, hentbolda Türkiye Bayanlar Süper Ligi?nde şampiyonluğa ulaşan, atletizm takımı sporcusu Bahar Doğan ile 19 Mayıs Yarı Maratonu?nda zirveye çıkan Üsküdar Bele

Üsküdarlı Bekele Diamond League de 13. Oldu

Milli atlet Almitu Bekele Degfa, Elmas Ligin (Diamond League) beşinci ayağı olan Oslo Grand Prixsinde bayanlar 5000 metre yarışında 13üncülükte kaldı.
Facebook Grubumuz
 
Foto Galeriden
Bize Ulaşın
Hızlı İletişim
  • Telefon
    0216 341 05 11
  • Fax
    0216 341 05 11
  • Adres
    Hakimiyet-i Milliye Cad. Vedat Kancal İş Merkezi No:158 Kat:3 Ofis No:107

Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü